facebook

Social Icons

twitterfacebookgoogle plusrss feedemail

czwartek, 30 czerwca 2016

Poszukiwany autor Brexitowego biznes planu!

Gdy kilka tygodni temu pisałem na swoim blogu Komentatorski o możliwości wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej nie wiedziałem jaki będzie wynik referendum, ale wiedziałem, że Brexit jest możliwy. I stało się. Brexit stał się faktem.


Next step: Brexit 2.0?
Co będzie dalej? To pytanie interesuje bardzo wielu ludzi na całym świecie? Ci, co powinni dać na nie odpowiedź milczą, albo udają, że ich to nie dotyczy. Borys Johnson tzw. twarz brexitowców schował się gdzieś i zapewne myśli o tym co zrobił? Zwycięzcy nie wychodzą na ulice i nie krzyczą. 

Najbardziej zastanawiające jest to, że Anglicy wydają się zaskoczeni całym tym zamieszaniem. W mediach brytyjskich rozpoczęła się zastępcza dyskusja, z której wynika, że wiele osób głosujących za Brexitem nie miało pojęcia za czym głosuje. Co za bzdury!!! Nie wiedzieli czym jest Unia Europejska do której należeli od ponad 40 lat? 70 procent społeczeństwa brytyjskiego poszło do referendum, aby zrobić sobie na złość? Te brednie kupy się nie trzymają.

Można opowiadać bzdury, że Anglia i Walia zagłosowała za, a nawet przeciw, bo tak naprawdę głosowali przeciw Cameronowi?  Cameron? Przejdzie do historii Zjednoczonego Królestwa jako Cameron Brexit. 

Co będzie dalej? Kto pisze biznes plan dla Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE? Czy w ogóle ktoś się za to zabrał? Czy politycy są w stanie cokolwiek napisać, co będzie miało sens? 

W interesie Anglików jest powtórzenie referendum. Cameron nie rozpocznie procedury wycofywania Wielkiej Brytanii z UE, bo zapowiedział złożenie teki premiera. Z drugiej strony Niemcy i Francja chętnie pozbędą się Anglików z UE i będą naciskali na złożenie formalnego wniosku o wystąpieniu z UE.

Moja prognoza jest następująca ... Dojdzie do przedterminowych wyborów i wśród kandydatów do teki premiera będą tacy kandydaci, którzy zapowiedzą, że ich wybór oznacza ponowne referendum w sprawie Brexitu.

Wielka Brytania nie złożyła formalnego wniosku o wystąpienie z UE, ale:
 • S&P obniżył rating aż o dwa stopnie z najwyższego AAA do AA
 • z rynku brytyjskiego "wyparowało" 3 biliony USD
 • Londyńskie City trzeszczy w posadach
 • Szkocja otwarcie mówi o secesji 
 • rząd brytyjski zapowiedział podwyższenie podatków i obniżenie wydatków socjalnych po wyjściu z UE
To wszystko wydarzyło się w ciągu kilku dni po referendum. Kto napisał Brexitowy biznes plan? Żaba? Kto napisze biznes plan dla Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE? Też Żaba?

19 komentarze:

 1. I jak tam sytuacja teraz wygląda ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Latacie samolotami? Podobno w maju było średnio jeśli chodzi o wyniki linii lotniczych: http://logistyka.wnp.pl/srednio-dobre-wyniki-linii-lotniczych-w-maju,277272_1_0_0.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawy, jak to się potoczyło? Widzę, że nie tylko mnie ciekawość zżera.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brytyjczycy sami sobie w stopę strzelili. Nie wierzę w to, że nie wiedzieli za czym głosują, wg mnie to było coś na zasadzię marketingu szeptanego. "Skoro Ty głosujesz na tak, to ja też"... Jeśli faktycznie wyjdą z UE, będziemy mieć następną Grecję w przeciągu 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz już tego człowieka się nie znajdzie

  OdpowiedzUsuń
 6. Będą jaja na wyspach. I to nie te na śniadanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to wygląda jakby za chwilę miało się wszystko posypać :D Cieszę się, że nie jestem mieszkańcem wysp, to co się teraz tam dzieje to jeden wielki bałagan... Lepiej już chyba nie będzie. Jestem tylko ciekawa co się stanie z tymi wszystkimi imigrantami brytyjskimi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobry artykuł, coś czuję, że spowoduje to destabilizację finansową. Już teraz bardziej opłaca się brać pożyczki, niż kredyt. Co dopiero za parę miesięcy. Niestety, dopiero czas pokaże, na co najlepiej wydawać pieniądze.
  https://www.credy24.pl/pozyczki-pozabankowe/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Jeżeli przedsiębiorstwo boryka się z problemami finansowymi, to dodatkowe środki może pozyskać z faktur za pomocą usługi efaktoringu. Oferowany przez NFG http://nfg.pl/ faktoring online pozwala właścicielom firm uwolnić fundusze przetrzymywane na fakturach. Dzięki temu firmy nie muszą zaciągać nowych zobowiązań, które prowadzą w nadmiarze do zadłużenia.

   Usuń
 9. Unia zgodziła się dać zielone światło Wielkiej Brytanii ;) Podobno ruszy druga tura negocjacji

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny blog. Bardzo inspirujące artykuły. Na pewno będę tutaj częściej zaglądać. Nie mogę się doczekać kolejnych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny blog. Tego typu stronki są dla mnie ogromną inspiracją. Uwielbiam takie wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Minęło już tyle czasu, a nadal nikt nie wie jak to będzie wyglądać :/

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny blog. Bardzo ciekawa tematyka. Naprawdę jestem pod dużym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny blog. Bardzo ciekawa tematyka. Będę częściej tutaj zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dużo ciekawych artykułów znalazłem na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 16. takie blogi to z przyjemnością sie czyta :>

  OdpowiedzUsuń

zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...